Kakava’ya Gidiyoruz! 5-6 Mayıs 2018

Book Now

Kakava’ya Gidiyoruz!

Baharın gelişini Edirne’de yerel halkla birlikte eğlenerek kutluyoruz. Yüzyıllardır süregelen geleneklere yerinde şahit olacak, 9/8’lik ritimle coşacak, dileklerimizi dileyecek ve çok eğleneceğiz. Bu sene Cumartesi gecesine denk gelecek Kakava Şenlikleri kaçmaz!

 

5 Mayıs 2018 – Cumartesi
Sabah 07:30 hareketle İstanbul’dan yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası ile birlikte yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzdan sonra, Osmanlı’ya başkentlik yapmış, muazzam eserlerle bezeli Edirne şehrini rehberimiz eşliğinde turlayacağız.
Çarşıda geçireceğiniz boş zamanınızda tava ciğerin ve peynir tatlısının tadına bakmayı, kavala kurabiyesi, badem ezmesi almayı unutmayın!
Otelimize girip hem yerleşip hem de hazırlandıktan sonra kutlamaların yapıldığı Sarayiçi’ne gideceğiz. Davul zurna eşliğinde oynamak mı istersiniz? Ateşin üzerinden atlamak mı istersiniz? Şenliği izlemek mi istersiniz? Tadını çıkartın!
Bu gece roman orkestrası eşliğinde hem yemek yiyecek, hem de Kakava’ya yakışır bir kutlama yapacağız.May 4 photo 2hidrellez

6 Mayıs 2018 – Pazar
Sabah 4:00 civarı tekrar harekete geçiyoruz (dün gece eğlenceyi çok kaçırmadıysanız tabi :) ). Tunca Nehri’nin kıyısında dileklerinizi yazdığınız kağıtları nehire atmayı unutmayın. Bu sabah göreceğiniz her şey Roman toplumunun yüzyıllardır baharın gelişini ve bereketi kutladığı ritüellerdir. Kızlar erkek, erkekler gelinlik giyerek kız kılığına girer, eve götürmek üzere dallar toplanır, Tunca nehrinde yüzülür, ve tabii ki yine göbek atılır.

Hemen İstanbul’a dönmeyelim. Dileyen misafirlerimiz Edirne’de hoş vakit geçirebilir, dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz şaraphane gezisine katılabilirler.

Edirne’ye kadar gelmişken Arda Bağları’nı görmeden dönmek olmaz. Opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz bu aktivitemizde, üzüm bağlarının arasındaki bağ evinde ikramlar eşliğinde vakit geçireceğiz. Şarapın tarihçesini, yapılış aşamalarını öğreneceğiz.

Saatlerimiz 15:00’i gösterdiğinde aracımıza binip İstanbul’un yolunu tutuyoruz. Akşam vakitlice evlerimize varıyoruz.

bagbozumu

ateş 5 yuhh!!

Otel: Duvan Prestige Edirne

Program Fiyatı:
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 599 TL

Fiyata Dahil Hizmetler:
Ulaşım
Rehber eşliğinde Edirne turu
1 gece konaklama
Kahvaltı
Roman eğlenceli akşam yemeği
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Belirtilenlerin dışındaki yemekler
Arda Üzüm Bağları ziyareti
Kişisel harcamalar

Arda Üzüm Bağları Ziyareti: 100 TL / kişi başı

Bilgi ve rezervasyon için:
[email protected]
0212 256 4192
0533 331 2129

Tour photos

Testimonials

  • A huge thank you to Ozgen and Burcu!! The whole package of bellydance and sightseeing in Istanbul was fantastic. I can't believe how much we packed in to one week, no time wasted, very well organised, and flexible according to people's needs or the weather (or another shopping trip to the Grand Bazaar)! It was an amazing experience that touched my heart, and I'm so happy to have made new friends, it was a pleasure to share the week with you, we will stay in touch. Love, - Rachel Hislop

  • Had an amazing time in Istanbul. 1 week of sightseeing and dancing ..Thank you all but especially our sweet organizer Burcu who made this a special experience. Can’t wait for the next one... Kirney

  • We had a wonderful time! Thank you for giving us the opp to share a unique cultural experience with great people! - Jennifer &George Hawkins

1698-2011-Cornelis de Bruyn-e

Centuries of economical and industrial heritage, Pera and the Golden Horn

More Info
Spices

Culinary Cappadocia Break (2 Nights/3 Days)

More Info
Belly dancing outfits

Dancing in Istanbul (full day)

More Info

cicek-pasaji

Taste Istanbul – In Search of Authentic Delights (half day walking tour)

More Info
Elevator

Jewish Heritage Tours (6 Nights / 7 Days)

More Info
Princes' Islands

Gardens of Princess Islands

More Info

tursusuyu

The Old City Beckons ... an experience not to be missed! (half day walking tour)

More Info
Imperial Gardens Istanbul

Imperial Gardens of Istanbul

More Info
0000400683

Istanbul Winter & Experience Package (3 nights / 4 days)

More Info

sol-569x377

Welcome On Board (Sailing Training in Mediterranean with Monthly Departures)

More Info